Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Trzymiesięczny areszt dla dwóch „odbieraków”
W miniony czwartek na terenie województwa dolnośląskiego starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Mają oni związek z sytuacja sprzed kilku dni, w której 78-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego uwierzyła w historię z wypadkiem i przekazała oszustom pieniądze i biżuterię. W piątek Sąd Rejonowy w Starachowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec nich środki zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Dodano: 22.06.2026 -
Oszustwo na „pracownika banku”
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosiła się 61-letnia mieszkanka miasta, która została oszukana. Z kobietą skontaktował się mężczyzna podająca się za pracownika banku. Rozmówca poinformował 61-latkę, że ktoś próbował wyrobić duplikat karty i wziąć na nią pożyczkę. W wyniku działania oszustów zgłaszająca straciła 20000 złotych.
Dodano: 17.06.2026 -
Wyłoniliśmy „Dzielnicowych Roku”
Zakończyły się dwudniowe, wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W rywalizacji udział wzięło 26 dzielnicowych oraz 10 kierowników rewirów z całego garnizonu świętokrzyskiego. Spośród uczestników wyłoniono trójkę najlepszych dzielnicowych, a także najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych. Zwycięzcy otrzymali gratulacje m.in. od Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasza Jarosza.
Dodano: 16.06.2026 -
Oszustwo „na wypadek” – seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych
W nocy z piątku na sobotę do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o oszustwie dokonanym metodą „na wypadek”. Pokrzywdzoną przestępstwem została 78-letnia mieszkanka gminy Wąchock, która straciła swoje oszczędności – w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Dodano: 15.06.2026 -
Drift „na oczach” policjantów zakończony zatrzymaniem prawa jazdy
Surowe konsekwencje spotkały 24-letniego kierowcę osobowego auta który celowo wprowadził swój pojazd w poślizg. Do tego wykroczenia doszło wczoraj na terenie gminy Mirzec. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktami. Stracił również uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.
Dodano: 12.06.2026 -
Oszustwo na „pracownika banku”
40-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego zgłosił wczoraj oszustwo na jego szkodę. Mężczyzna przekazał, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku. Rozmówca poinformował zgłaszającego, że ktoś próbował wziąć na niego pożyczkę. 40-latek w wyniku działania oszustów stracił ponad 18000 złotych.
Dodano: 11.06.2026 -
Podsumowanie „długiego weekendu” na drogach powiatu starachowickiego
Od 3 do 8 czerwca starachowiccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogami powiatu. W tym czasie doszło do jednego wypadku drogowego oraz dziewięciu kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali również 12 kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz dwóch, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.
Dodano: 09.06.2026 -
17-latka odpowie za wywołanie fałszywego zagrożenia
W minioną środę policjanci zatrzymali 17-letnią mieszkankę Starachowic, która jest podejrzewana o fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu. Młoda kobieta, na komunikatorze internetowym pisała, że planuje zamach na szkołę. 17-latka jeszcze tego samego dnia trafiła do policyjnej celi, a w czwartek usłyszała zarzut. Za takie przestępstwo może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności. 17-latka została objęta dozorami.
Dodano: 08.06.2026 -
„Mandarynka- zamiast dymka” – działania profilaktyczne starachowickich policjantów
Starachowiccy policjanci wspólnie z przedstawicielką sanepidu połączyli profilaktykę zdrowotną z troska o bezpieczeństwo na drogach. W ramach akcji „Mandarynka zamiast dymka” kierowcy otrzymywali materiały edukacyjne, elementy odblaskowe oraz zdrową mandarynkę, a także informacje o zagrożeniach wynikających z palenia tytoniu.
Dodano: 03.06.2026 -
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.
Dodano: 03.06.2026
Trzymiesięczny areszt dla dwóch „odbieraków”
Oszustwo na „pracownika banku”
Wyłoniliśmy „Dzielnicowych Roku”
Oszustwo „na wypadek” – seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych
Drift „na oczach” policjantów zakończony zatrzymaniem prawa jazdy
Oszustwo na „pracownika banku”
Podsumowanie „długiego weekendu” na drogach powiatu starachowickiego
17-latka odpowie za wywołanie fałszywego zagrożenia
„Mandarynka- zamiast dymka” – działania profilaktyczne starachowickich policjantów
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami